Apie programą

       Auginantys neįgalius vaikus tėvai dažnai jaučiasi nesuprasti, pasimetę, patiria papildomą stresą, atsiranda problemos darbinėje veikloje ir pan. Taip pat pastebėta, kad neįgalių vaikų šeimos nariams sunku dalintis savo jausmais ir išgyvenimais, jie dažnai jaučiasi socialiai atskirti, tačiau nori įsitraukti į savo vaikų ugdymą, pagerinti ir įgyti naujų auklėjimo įgūdžių, išmokti būti atviresni, nebijoti išsakyti savo nuomonę bei pasiūlymus, palaikyti vieni kitus, pagerinti bendradarbiavimą su specialistais dirbančiais su jų vaikais. Taip atsirado Pozityvaus ir sėkmingo auklėjimo programa,  skirta sutrikusio intelekto ir kompleksinę negalią turinčių vaikų tėvams, suteikti psichologinę-socialinę pagalbą vaikų ugdymo ir auklėjimo procese.
Programos metu organizuojamos paskaitos, atliekami praktiniai pratimai, žaidimai vaidmenimis, vyksta kasdieninių gyvenimo situacijų analizavimas, darbas su vaizdine medžiaga, diskusijos grupėje. Taip pat atliekami namų darbai šeimos aplinkoje ir jų rezultatų aptarimas mažose grupelėse.
Dalyvaudami programoje tėvai išmoksta patys susivokti savo jausmuose, išreikšti savo norus ir poreikius, įveikti sunkumus ir stresus, pažinti ir suprasti tikruosius vaikų jausmus, valdyti nepriimtiną vaikų elgesį be prievartos, ugdyti vaiko atsakomybę ir savarankiškumą, skatinti vaiką bendradarbiauti ir stiprinti jo pasitikėjimą savimi, kalbėti su vaikais, kad jie klausytų ir pan.


Pozityvaus ir sėkmingo auklėjimo programos tikslai:
● Suteikti psichologinę-socialinę pagalbą vaikų auklėjimo procese, kuri paskatintų šeimoje kurti palankią vaiko raidai aplinką bei jo poreikius atitinkantį bendravimą.
● Padėti įgyti naujų auklėjimo įgūdžių, kuriuos galės pritaikyti kasdien bendraudami su savo vaikais, geriau pažindami juos ir kurdami artimesnį ryšį su jais.
● Sudaryti sąlygas išreikšti jausmus (pvz.: kaltę, pyktį, nerimą, frustraciją), susijusius su vaikų auklėjimo sunkumais, kas sumažins tėvų įtampą, padės jiems atkurti emocinę pusiausvyrą ir tuo pačiu tinkamai reaguoti į vaiko elgesio problemas.

Ši programa sudaryta, remiantis Efektyvios tėvystės įgūdžių mokymo programa bei pritaikyta neįgalius vaikus auginančius tėvelių lūkesčiams ir poreikiams.

Laukiamas programos poveikis:
·         Tėvai įgyja specialių įgūdžių padedančių plėtoti atvirą abipusį bendravimą su vaikais,
·      Tėvai patiria mažiau streso ir nerimo dėl auklėjimo, dėl nesugebėjimo susitvarkyti su vaiku, dėl šeimyninio gyvenimo,
·         Išauga jų pasitikėjimas savimi ir savo gebėjimais,
·   Tėvai išmoksta sėkmingai ir pozityviai elgtis ir bendrauti su vaikais, sumažėja įtampa ir nemaloni psichologinė atmosfera šeimoje,
Pasidalinimas patirtimi su kitais neįgalių vaikų tėvais, padeda sumažinti atskirties ir vienišumo jausmą susiduriant su sunkumais.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą